آموزش سقوط آزاد AFF

آموزش سقوط آزاد از هواپیما به روش  AFF

با حضور یک هفته ای در دوره AFF می آموزید  از ارتفاع چهار کیلومتری زمین و به تنهایی از هواپیما و هلیکوپتر بیرون پریده، سه هزار متر را با سرعت ۲۰۰ کیلومتر سقوط کنید و در ارتفاع ۱۰۰۰ متری چتر خود را باز کنید. بعد از باز کردن چتر چند دقیقه ای پرواز کرده و در محل تعیین شده فرود می آیید. به طور خلاصه در این دوره یاد می گیرید چگونه سوار هواپیما شوید، بیرون بپرید، سقوط کنید، چتر خود را باز و هدایت کنید و چطور لند کنید. شما طی آموزش هیچگاه تنها نیستی و به همراه مربی بیرون می پرید.

در پایان دوره AFF به شما گواهی پایان موفق دوره داده میشه که با اون میتونید در ایران و خارج از کشور پرش هاتون رو به تنهایی ادامه بدید.
دوره AFF شامل یک روز کامل گراند اسکول (شرح اصول و تئوری این ورزش) ، دو روز تمرین در تونل باد و ۶ تا ۸ پرش ارتفاع بلند به همراه دو مربی مخصوص این روش هست.

در سه پرش اول شما به همراه ۲ مربی از هواپیما بیرون می پری و در باقی پرش ها یک مربی شما رو همراهی میکنه. مربیان این دوره افراد بسیار ماهری هستند که بعد از گذروندن آموزش های خاص در آمریکا و کسب تجارب مختلف مجاز به انجام اون هستند. در هر مرحله ای از این دوره که به درستی توسط شما اجرا نشه باید تکرار شده و به تعداد پرش های شما برای قبولی اضافه می گردد.

بعد از قبولی در دوره AFF شما به عنوان دانش آموز سولو شناخته شده و می تونید تحت نظارت مربی سوار هواپیما شده و به تنهایی در همه کشورها اسکای دایو نمایید.

 

شرایط جسمی پذیرش شاگردان دوره AFF:

۱- سن بالاتر از ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بین ۵۰ تا ۱۱۵ کیلوگرم

۲- داشتن سلامتی در حد معمول و نداشتن محدودیت جسمی حرکتی

 

سایر شرایط دوره AFF

این دوره شامل آموزش تئوری و عملی توسط بنده, آموزش مهارت های پایه ای سقوط آزاد در تونل باد, کتاب فارسی, همه تجهیزات مورد نیاز و هزینه شش پرش از هواپیما ست. طی دوره تئوری در مورد استفاده از تجهیزات, نحوه سقوط آزاد, روش باز کردن چتر و پرواز با آن, فرآیند های ایمنی و هر گونه موضوع مرتبط آموزید. طی دوره عملی با نظارت مستقیم من و در کنارهم از هواپیما می پریم, چترمان را باز میکنیم و پرواز رو تجربه خواهیم کرد. در همه مراحل عملی به شدت تحت نظر و مراقبت هستید و همه مهارت های لازم رو مرحله به مرحله می آموزید.

 

تاریخ دوره های آموزشی:

کل دوره شامل  سه روز در ایران و یک هفته در خارج از کشور بوده و بعد از اون میتونید بدون نیاز به من در هر کجای دنیا به این ورزش هیجان امگیز ادامه بدید.

من معمولا هر دو ماه یک بار دوره آموزشی AFF برگزار میکنم. تابستونها در روسیه و زمستون ها در دبی و قطر. برای اطلاع از تاریخ دقیق دوره ها پیج اینستاگرام من و یا منوی آخرین رویداد ها رو در همین وبسایت ببینید.

 

هزینه دوره آموزشی AFF در کشور های مختلف قیمت های متفاوتی داره:

۱- به صورت خصوصی و با برنامه ریزی زمانی شما در دبی یا مسکو  ۱۲۰۰۰ دلار

۲- در دبی ۳۹۰۰ دلار

۳- در مسکو روسیه ۲۶۰۰ دلار  (فقط طی ما ه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور)

۴- در ایران دوره AFF به دلیل فراهم نبودن شرایط استاندارد کافی تا اطلاع ثانوی برگزار نمیشه.

 

سایر هزینه ها

هزینه های فوق فقط جهت دوره آموزشی هست. امور مربوط به سفر شامل رزرو بلیط هواپیما, اخذ هتل, ویزا, ترانسفر و بیمه توسط تیم ما انجام میشه و شما هیچ گونه دغدغه ای از بابت این موارد ندارید ولی پرداخت هزینه های اونها بر عهده شماست. کلیه این هزینه بسته به نوع کشور انتخابی تان بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار تمام میشه.

هزینه هر پرش اضافی بعد از قبولی در دوره حدود ۲۵ دلار بوده که به هر تعداد که دوست داشتید میتونید بپرید. هزینه اجاره تجهیزات و بسته بندی چتر هم برای هر پرش حدود ۲۵ دلار هزینه خواهد داشت.

البته باید گفت طی دوره AFF همگی تجهیزات مورد نیاز در اختیار شما قرارداده خواهد شد و نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی نیست.

 

دوره های پیشرفته تر بعد از سولو شدن:

دوره های بعد از AFF شامل موارد زیر هست که بر اساس متد انجمن اسکای دایوینگ آمریکا طراحی شده و پس از طی مراحل آموزشی مرتبط میتونید گواهینامه دریافت کنید. همه گواهینامه های زیر با تایید و امضای بنده در آمریکا صادر شده و به طور مستقیم برای شما  پست میشه.

۱- A-License  بعد از ۲۵ پرش و موفقیت در امتحان کتبی و عملی
۲ – B-License بعد از ۵۰ پرش، گذراندن دوره کانوپی و لندینگ در آب و همچنین موفقیت در امتحان کتبی و عملی
۳- C-License  بعد از ۲۰۰ پرش و موفقیت در امتحان کتبی و عملی و همچنین داشتن پرش های گروهی ۸ نفره
۴- D-License  بعد از ۵۰۰ پرش و موفقیت در امتحان کتبی و همچنین داشتن پرش های شبانه

 

دوره های مدرن آموزشی:

دیگر دوره های آموزش سقوط آزاد برای افراد با تجربه به شرح زیر هستند که در آینده میتونید به دلخواه وارد اونها بشید. لازمه بدونید پیش زمینه همه اینها دوره AFF هست:

 

۱- آموزش پرواز با وینگسوت (لباس خفاشی – لباس بالدار)

۲- آموزش پرش های گروهی و چند نفره

۳- آموزش فری استایل و فری فلای

۴- آموزش مربی گری درجه ۳ (Coaching)

۵- آموزش پرش تندم (Tandem Instructor)