استاد نقدی پری
ثبت نام

آموزش بیس جامپ


آموزش بیس جامپ پیش نیازهای زیادی دارد و شما باید مهارت های متعددی را قبل از ورود به این فعالیت هیجان انگیز بیاموزید. احتمالا شما هم ویدیو های شگفت انگیز پرش از صخره ها با وینگسوت را تماشا کرده اید و اکنون قصد دارید تا خود آن را تجربه کنید.

 

بیس جامپ یک ورزش شدیدا خطرناک بوده که مناسب افراد تازه کار نمی باشد و بهترین روش برای رسیدن به آن شروع چتربازی سقوط آزاد (اسکای دایوینگ) است!

در حقیقت همه تولیدکنندگان تجهیزات و دوره های آموزش بیس جامپ از شما توقع دارند تا ابتدا دانشی گسترده از چتربازی را در اختیار داشته باشید.

 

افراد خاص و معدودی تمایل به پرش از یک پل، صخره یا ساختمان را دارند و این کار مناسب همه مردم نیست.

اما اگر با وجود این هشدار ها هنوز تمایل به شروع این فعالیت جذاب و نفس گیر را دارید بهترین نقطه برای شروع دوره چتربازی سقوط آزاد می باشد.

 

 

 

بیس جامپ

مخفف حروف اول کلمه های ساختمان (building)، آنتن (antena)، پل (span) و زمین (Earth) است. اینها 4 منطقه یا نقطه اصلی برای پرش یک بیس جامپر هستند. در اینجا زمین به معنای کوه ها و صخره ها می باشد.

 

دو تفاوت عمده بین چتربازی سقوط آزاد از هواپیما و بیس جامپینگ این است که بیس جامپر ها (بر خلاف چتربازها که دارای یک چتر اصلی و یکی دیگر برای استفاده در شرایط اضطراری اند) تنها یک چتر همراه داشته و هنگام پرش به طرز چشمگیری نزدیکتر به زمین هستند که این خود به معنای عدم وجود فرصت برای اشتباه است.

 

نکات مهم بیس جامپ

  • ۱- اولین نکته نحوه بسته بندی چتر مخصوص آن است. از آن جایی که آن ها تنها یک چتر برای نجات جان خود همراه دارند باید با دقت بسیار بالایی آن را بسته بندی و آماده پرش کنند.
  •  
  • ۲- آنها باید در خروج (لحظه پریدن) بسیار عالی باشند. از آن جایی که آنها با پرش وارد هوای ساکن می شوند یک اشتباه کوچک می تواند آن ها را وارد یک چرخش ناپایدار کند.
  •  
  • ۳- بیس جامپرها باید در هدایت و خلبانی چتر کاملا مسلط و ماهر باشند. معمولا هنگامی که چتر باز می شود آن ها چند ثانیه فرصت داشته تا محل فرود خود را مشخص کنند و باید این کار را فورا و با دقت بسیار بالایی انجام دهند.

 

 

 

آموزش بیس جامپ

مربیان حرفه ای قبل از پذیرش شاگرد ابتدا سابقه او را بررسی می کنند زیرا برای شرکت در این ورزش به ۲۰۰ پرش از هواپیما (اسکای دایوینگ) نیاز می باشد. با این حال بسیاری از جامپرهای با تجربه توصیه می کنند که علاوه بر این تعداد ۱۰۰ پرش دیگر نیر در کارنامه خود داشته باشیم (یعنی ۳۰۰ پرش).

در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا تمایل به پذیرفتن ریسک های بیس جامپینگ را دارید یا خیر.

 

شما باید از مهارت و تسلط بالایی بر پرش و هدایت چتر، برخوردار باشید. اسکای دایوینگ به شما کمک می کند تا در یک محیط امن و کنترل شده تر، بر روی این مهارت ها کار کنید. پرش و خروج را تا جایی باید تمرین کنید که بعد از انجام آن فورا وارد یک وضعیت پایدار شوید..

اسکای دایوینگ یک پیش نیاز مهم تمرینی برای بیس جامپ است درست مانند تونل باد که ابزاری برای تمرین سقوط آزاد از هواپیماست.

 

تنها زمانی که تبدیل به یک چترباز و اسکای دایور با تجربه شدید و به تسلط و تبحر کافی دست پیدا کردید سراغ دوره آموزش بیس جامپ بروید.

داشتن یک مربی باتجربه و حرفه ای از ضرورت بسیار بالایی برخوردار است. در بیس جامپ جایی برای تجربه شکست ها نیست چون اولین شکست می تواند جبران ناپذیر باشد.

 

در آخر به خاطر داشته باشید که انواع مختلفی از بیس جامپ وجود دارد که خطرناک ترین آن ها پرواز با وینگسوت است و در آن فرد با پوشیدن لباسی خفاشی پس از خروج از صخره، اغلب از دره ها عبور کرده و نزدیک به زمین پرواز می کند.

این ها احتمالا همان فیلم هایی هستند که شما را مجذوب این ورزش کرده اند اما با این حال مسلماً خطرناکترین ورزش در جهان است.

 

بیش از حد هیجان زده نشوید و قبل از آمادگی کامل کاری را آغاز نکنید. حتما از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیایند آگاهی پیدا کرده و درک کنید که چرا اسکای دایوینگ می تواند شما را به بیس جامپر بهتری تبدیل کند.

 

 

 

ثبت نام آموزش بیس جامپ

بیس جامپینگ یک ورزش بسیار خطرناک بوده که باعث مرگ بسیاری از افراد شده است. ما انجام این ورزش را به شما پیشنهاد نمی کنیم و در حال حاظر آموزش بیس جامپ جزو خدمات معمول ما نمی باشد.

 

اما اگر بر تصمیم خود مصر هستید مسئولیت هرگونه استفاده از اطلاعات این وبسایت با خود شما بوده و ما پاسخگوی هیچ گونه خسارت یا آسیب دیدگی در رابطه با این ورزش و محتوای وبسایت نخواهیم بود.

 

ما بسیار اجتماعی هستیم !

مارا دنبال کنید !

برای اطلاع و دریافت آخرین اخبار، رویدادها و پیشنهادات ویژه‌، درخبرنامه‌ی ما عضو شوید. ما فورا به شما اطلاع می دهیم