استاد نقدی پری
ثبت نام

سقوط آزاد دونفره (تفریحی)


به پرش و سقوط آزاد تفریحی از هواپیما به همراه مربی و بدون نیاز به آموزش، چتربازی دونفره یا تندم Tandem می گویند. چتربازی دونفره راهی است مطمئن برای درک هیجان بی و حد و اندازه این ورزش فوق العاده که از ارتفاع چهارکیلومتری زمین انجام میشود و شما با سرعت دویست کیلومتر سقوط آزاد خواهید کرد.

 

سقوط آزاد دونفره

 

درحالی که شما متصل به مربی خود هستید، از داخل هواپیما به بیرون پریده و قبل از اینکه چتر شما باز شده و روی زمین فرود بیایید حدود  ۶۰ ثانیه سقوط آزاد خواهید داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

 

 

مزیت های چتربازی دونفره

پرش از هوپیما خاص ترین و بهترین راه تجربه هیجان و قلبه بر ترس های درونی است. با پریدن از ارتفاع چهار کیلومتری زمین قهرمان خود خواهید شد و همچنین نقطه شروع ایده عالی است برای افرادی که قصد آموزش دیدن این ورزش را دارند. چتربازی سقوط آزاد به هزاران نفر کمک کرده است تا در حالی که مشغول آزمایش محدودیت های خود و آموختن روبرو شدن با ترس ها هستند در کنار آن  دید جدیدی نسبت به دنیا کسب کنند.

 

بیشتر مردم علاقمند به تجربه پرش از هواپیما و سقوط آزاد از ارتفاع بلند هستند ولی وقت ممکن است به هر دلیل امکان آموزش دیدن این ورزش را نداشته باشند. در صورتی که چتربازی دونفره نیاز به آموزش نداشته و آن را می توان فرصت بی نظیری برای همه نامید.

 

چتربازی تفریحی

 

 

تفاوت چتربازی به تنهایی با چتربازی تفریحی دونفره چیست؟

بزرگتین تفاوت بین چتربازی سولو(تکی) و چتربازی دو نفره این است که در چتربازی دو نفره فرد پرش خود را به همراه یک مربی چتربازی دو نفره با تجربه که سابقه انجام صدها پرش را داشته انجام می دهد.

مسئولیت تمام دستورالعمل های مهم در طول کل پروسه بر عهده مربی بوده که این موضوع به شما اجازه می دهد تا هیجان کامل اولین چتربازی سقوط آزاد خود را تجربه کنید.  

در پرش تفریحی نیازمند هیچگونه مدرک و گواهینامه نیستید و شما طی سقوط آزاد به او کاملا متصل بوده و عملا هیچ نوع کار فنی و مهارتی نیاز ندارید.

 

 

تجربه پرش تفریحی سقوط آزاد چقدر زمان می برد؟

پروسه یک پرش حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد اما به ما اعتماد کنید. این ۳۰ دقیقه  بهترین تجربه تمام عمرتان خواهد بود.

پرواز هواپیما به ارتفاع مشخص شده حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد که در طول آن شما می توانید به تماشای مناظر اطراف و محیطی که قصد انجام پرش بر بالای آن را دارید مشغول شوید. زمان صرف شده در سقوط آزاد به ارتفاع انجام پرش بستگی دارد. چتربازی دو نفره از ارتفاع ۴.۰۰۰ متری می تواند تا ۶۰ ثانیه طول بکشد و پرش از ارتفاعات پایین تر باعث کاهش زمان سقوط آزاد شما خواهد شد.

 

برای مثال پرش از ارتفاع ۲.۵۰۰ متری حدود ۲۰ ثانیه زمان می برد. بعد از سقوط آزاد و باز کردن چتر نجات توسط مربی، هنوز باید برای مدتی با چتر خود پرواز کنید که حدود ۱۰ دقیقه طول کشیده و در طی پرواز با چتر شما اجازه خواهید داشت تا چتر را هدایت کرده و این بخش چتربازی را تجربه کنید.

 

اگر دوست دارید درباره تندم اسکای دایوینگ بیشتر بدانید پس با ما در ادامه همراه باشید.

 

 

وزن مجاز برای شرکت در چتربازی به همراه مربی

برای فرد شرکت کننده در یک پرش چتربازی دو نفره محدودیت خاصی تعیین نشده است. افرادی که دارای وزن بالاتر از ۱۰۵  کیلوگرم می باشند باید با ما مشورت کرده تا امکان انجام چتربازی دو نفره آن ها بررسی شود.

 

پرش از هواپیما با مربی

 

 

حداقل و حداکثر سن

بر اساس قوانین کشوری افرادی که تمایل به شرکت در چتربازی دو نفره را دارند باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند.

تمامی افراد زیر ۱۸ سال نیازمند همراهی والدین یا قیم خود قبل از انجام پرش می باشند. برای شرکت در چتربازی دو نفره حداکثر سن وجود نداشته و توسط تمامی افرادی که توانایی چنین فعالیتی را در خود می بینند قابل انجام است.  

 

 

آیا در سقوط آزاد می توانم نفس بکشم؟

بله شما بدون توجه به سرعت می توانید در طول بیرون پریدن از هواپیما و سقوط آزاد تنفس کنید. شما به ندرت خواهید شنید که یک فرد در چتربازی دو نفره  و در هنگام سقوط آزاد دچار مشکلات تنفسی شود. بعضی از افراد در هنگام احساس ترس و فشار عصبی و اضطراب عادت به فراموشی تنفس داشته و تا بند آمدن نفس خود تنفس نمی کنند.

در اینجا نکته طلایی تنفس معمولی هنگام سوار شدن به هواپیما و در طول خود پرش می باشد. درست مانند همان کاری که شما بر روی زمین انجام می دهید. در اینجا مربی چتربازی دو نفره به شما کمک خواهد کرد تا تنفس را فراموش نکنید.

 

 

در صورت داشتن ترس از ارتفاع چه اتفاقی می افتد؟

احتمال بسیار بالایی وجود دارد که شما دچار ترس از ارتفاع نباشید حتی اگر خودتان اینگونه فکر نکنید. در واقع اکثر مردم در هنگام صحبت راجب ترس از ارتفاع به طور کلی به گونه ای دیگر از ترس اندیشیده که آن ترس از افتادن می باشد!  ترس از افتادن حسی کاملا طبیعی بوده و تمام مردم دنیا از جمله چتربازان سقوط آزاد با تجربه دچار آن می باشند زیرا این یکی از مکانیزم های دفاعی طبیعی بدن است.

از آن جایی که در طول سقوط آزاد احساس افتادن نخواهید کرد و به جای آن احساس شناوری بر روی هوا به شما دست خواهد داد، چتربازی دو نفره برای شما جذاب و پر تنش به نظر رسیده اما قطعا ترسناک نخواهد بود.    

 

 

چتر بازی دونفره چگونه انجام می شود؟

شما توسط صندلی تان در ۴ نقطه بسیار محکم به مربی خود متصل می شوید. این بدان معناست که هنگامی که شما در حال سقوط در هوا هستید روی هوا دراز کشیده اید در حالی که مربی تان بالای شما قرار دارد. یعنی شما می توانید لذت مشاهده کامل مناظر و منطقه های اطراف در آن ارتفاع را بدون گرفته شدن دیدتان توسط مربی تجربه کنید.

 

مربی شما مسئولیت استفاده و کار با تجهیزات را بر عهده دارد که شامل کارهایی مانند باز کردن چتر و فرود آمدن به زمین می شود. در عوض مسئولیت شما حفظ حالت بدنی مناسب برای خروج و پریدن از هواپیما و همچنین بالا کشیدن پاهایتان در هنگام فرود می باشد که چند دقیقه کوتاه قبل از سوار شدن به هواپیما آن را می آموزید.

 

مشاهده شده است که تمام افرادی که قصد پریدن از هواپیما برای بار اول را داشته اند دچار کمی استرس و نگرانی بوده اند. ولی نگران نباشید چون یک مربی حرفه ای و با تجربه همراه شماست. شما می توانید ریلکس کرده و از یکی از شگفت انگیز ترین تجربه های زندگی تان لذت ببرید.

 

چتربازی سقوط آزاد دونفره تفریحی

 

مربی قابل اعتماد برای چتر بازی تفریحی کیست؟

هر فردی که به شما فیلمی از خود نشان داد که از هواپیما بیرون پریده است نمی تواند مربی باشد و یا حتی مربی قابل اعتماد و کارکشته ای به نظر برسد. مربی های پرش دونفره از هواپیما باید علاوه بر داشتن گواهینامه معتبر مخصوص تندم، دارای تجربه و حسن شهرت و عملکرد نیز باشد.

 

تمام مربی های آکادمی پرواز استاد نقدی پری دارای مدرک رسمی و معتبر بوده و تمرینات کاملی در زمینه ی انجام چتربازی های دو نفره گذرانده اند. بعضی از آن ها دارای مدارک مختلفی بوده و از اعضای فعال و رسمی سازمان USPA آمریکا می باشند که تمام این ها نشانه ی حرفه ای بودن و تبحر ما در این ورزش است.

همه مربیان ما به طور منظم و سالیانه از نظر پزشکی بررسی می شوند. ما سخت ترین استاندارد ها را در همه موارد رعایت می کنیم.

 

 

آیا ممکن است که در صورت تمایل بلافاصله پرش دومی داشت؟

بله ولی قول نمی دهیم. ما معمولا در برنامه های خود مطابق با طرحی از پیش تعیین شده پیش می رویم و لیست رزرو عریض و طویلی داریم. در مورد تقاضای پرش مجدد بعدی با مربی خود و یا استاد نقدی پری مشورت نمایید تا در صورت امکان با خوشحالی انجام دهیم. ما هر امکانی را برای شما بررسی می کنیم.

 

 

امنیت چتربازی تفریحی

اولین سوالی که در ذهن همه شکل می گیرد این است که "اگر چترمان باز نشد چه می شود؟!".

همه ما وقتی در مورد چنین فعالیتی اطلاعات کافی نداریم ممکن است آن را خطرناک دانسته و حتی اطرافیانمان را نیز از انجام چنین تجربه ی فوق العاده ای منع کنیم.  این روز ها چتربازی دو نفره امن ترین راه تجربه ی تمام هیجانات چتربازی سقوط آزاد است. از لحاظ آماری چتربازی تفریحی دونفره (تندم اسکای دایوینگ) نسبت به ماشینی که برای رسیدن به محل پرواز سوار می شوید، امن تر می باشد.

 

تندم اسکای دایوینگ نه تنها یکی از عالی ترین راه ها برای تجربه اسکای دایوینگ است، بلکه فعالیتی است که موجب می شود افراد ترس هایشان را پشت سر بگذارند. شما قهرمان خود خواهید بود. مربی های ما برای دریافت مدرک مربیگری چتربازی دونفره باید دارای سال ها تجربه باشند و تمرینات گسترده ای را پشت سر گذاشته تا از امنیت شما در طول چتربازی دونفره اطمینان حاصل گردد. چتر ها و تجهیزات چتربازی سقوط آزاد در طی بیش از ۵۰ سال توسعه و پیشرفت به سطح خارق العاده ای از دوام و امنیت رسیده اند.

 

هر مربی دارای دو چتر می باشد. تجهیزات چتربازی شامل یک چتر اصلی و یک چتر دیگر به عنوان چتر دوم و رزرو هستند. به این معنا که اگر به هر دلیلی چتر اصلی شما دچار مشکلی شد، فورا میتوانید از چتر دوم استفاده نمایید. البته احتمال عدم عملکرد صحیح در چترهای جدید خیلی نادر است و معمولا استفاده از چتر رزرو بسیار کم پیش می آید.

نکته مهم دیگر این است که در تجهیزات شما کامپیوتر پیشرفته و کوچکی تعبیه شده که موجب می شود اگر به هر دلیلی شما در ارتفاع امن چتر خود را باز نکرده باشید بصورت اتوماتیک فعال شده و اقدام به باز کردن آن بنماید.

یعنی مثلا اگر شما تجهیزات جدید را فقط بپوشید و چشمان بسته از هواپیما بیرون بپرید و از قصد اصلا هم چتر خود را باز نکنید، آن کامپیوتر، چتر شما را در ارتفاع امن بطور خودکار باز کرده و به سلامت روی زمین فرود خواهید آمد.

 

چتربازی

 

 

آیا می توان از چتربازی دونفره فیلم گرفت؟

بله حتما!

شما بدون شک شما تمایل داشته تا این رویداد خارق العاده را با دوستان، خانواده و یا حتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در صورتی که تمایل به داشتن کیفیت بالا و تصاویر زیبایی دارید پیشنهاد ما یک فیلمبردار جدا Camera Flyer می باشد که این سرویس  باید در ابتدای ثبت نام انتخاب شوند.

 

فیلم چتربازی دونفره شما از آماده سازی و پوشیدن تجهیزات گرفته تا سوار شدن به هواپیما و لحظه بیرون پریدنتان از آن شروع می کنیم و فیلم با شنیدن احساس شما بعد از فرود فیلم به پایان می رسد. حتی لحظه نزدیک شده با چتر به زمین و فرود خود را هم خواهید داشت.

 

همه اینها را بصورت رایگان ویرایش و ادیت کرده و در اختیار شما قرار می دهیم. یکی از این فیلم ها را که نمونه ای از پرش دونفر تفریحی سقوط آزاد به همراه استاد نقدی پری است را در ویدئو زیر ببینید. برای دیدن ویدئوهای بیشتر از بخش فیلم های چتربازی دونفره تفریحی سقوط آزاد دیدن بفرمایید.

 

 

 

پرش در کجا انجام می گیرد؟

یکی از مزیت های ما انجام پرش های تندم  (دونفره تفریحی) در نقاط مختلف کشور زیبایمان ایران است. ما حتی برنامه های خارج از کشور زیادی نیز برگزار می کنیم. هنگام ثبت نام در فرم اطلاعات مربوطه محل پرش به شما اطلاع داده می شود که محل پرش شما دقیقا کجاست.

ممکن است تابستان ها در مناطق شمالی کشور مانند رامسر باشد و زمستان ها در شهر های جنوب کشور مثل کیش و قشم.

 

 

آیا می توانم از عینک و یا لنز استفاده کنم؟

برای پرش های چتربازی عینک های پلاستیکی محافظ مخصوصی وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا در زیر آن عینک خود را بر چشم داشته و یا از لنز استفاده کنید.

 

 

آیا می توان با دوستان خود پرش داشت؟

شما قطعا می توانید تجربه پروازتان را با دوستانتان شریک شوید. شما می توانید به همراه هم وارد هواپیما شوید و به آسمان بروید اما زمانی که هنگام پرش باشد، شما به یک مربی تایید صلاحیت شده متصل خواهید شد. ما به عنوان یک احتیاط ایمنی اجازه نمی دهیم که افراد همزمان با دوستان خود پرش داشته باشند.

اگر شما زودتر از دوستتان بپرید، می توانید فرود آن ها را بر روی زمین مشاهده کنید.

هر فردی با انگیزی ای مخصوص به خود اقدام به رزرو و ثبت نام برای پرش دونفره با چتر می کند. در خیلی از موارد قرار است سورپرایز شویم. ما آماده اجرای هر نوع سناریویی با هماهنگی با شما هستیم تا نهایت لذت را از پرواز خود یا عزیزانتان تجربه کنید. ما هر نوع امکانی را برای شما بررسی می کنیم.

 

  • - پرش تفریحی برای هدیه سالروز تولد یا ازدواج
  • - پرش آموزشی برای شروع چتربازی تنهایی و مستقل
  • - پرواز همزمان با دو مربی، مخصوص زوج ها
  • - انواع عکاسی و فیلم برداری
  •  

 

آیا می توانم بعد از انجام چتر بازی تفریحی در دوره ی آموزش چتربازی شرکت کنم؟

بله. احتمال بسیار بالایی وجود داشته که بعد از شرکت در چتربازی دو نفره شما علاقمند به شرکت در دوره آموزش چتربازی سقوط آزاد شوید. چتربازی دو نفره یک معرفی عالی از چتربازی سقوط آزاد و از سریع ترین راه های تجربه  کامل آن می باشد.

 

قدم های بعدی ادامه ی مسیر به سوی چتربازی مستقل چیست؟

به صورت آنلاین از طریق وبسایت ما دوره آموزشی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فورا شروع کنیم.

 

سقوط آزاد ایران

 

 

ترس از ارتفاع

اکثر مواقع ترس از ارتفاع به دلیل حس ایجاد شده از قرارگرفتن یا حرکت اجسام نسبت به یک جسم دیگر می باشد. در ارتفاع ۴.۰۰۰ متری زمین با شما فاصله زیادی داشته و به شما احس قرارگیری بر روی چیزی دست نخواهد داد.

این منظره با نمای یک بالکن مرتفع که می توانید پایین خود را دیده و فاصله تان را با آن درک کنید بسیار متفاوت می باشد. سطح زمین در ارتفاع بالای ۷۰۰ متر فاصله بسیار زیادی با شما گرفته و نمی تواند احساس ترس از ارتفاع را در شما تحریک کند.  

 

 

بهتر است بدانید:

که تندم اسکای دایوینگ باعث ایجاد فرصت برای افرادی که قبلا مجاز به تجربه اسکای دایوینگ نبوده اند،شده است. کافی است یک سرچ ساده در گوگل بزنید. برای مثال:"اسکای دایور ۱۰۰ ساله". یقیناً شما از دیدن تعداد افراد ۱۰۰ ساله و حتی بالاتر که تجربه اسکای دایوینگ را داشته اند شگفت زده خواهید شد.

 

تندم اسکای دایوینگ باعث این شد تا حتی مادر بزرگ ها نیز سقوط آزاد را تجربه کنند. این قبل از اختراع تندم اسکای دایوینگ هیچ گاه ممکن نبود! ما افراد سن بالای زیادی را به آسمان ها برده ایم و همه آن ها هر بار جمله مشترک"ای کاش پرواز را زوتر شروع می کردم" را بر زبان آورده اند. پس چرا زمان را از دست بدهیم؟همین الان شروع کنید. 

 

آیا می دانستید که سالیانه بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر اسکای دایوینگ را برای اولین بار تجربه می کنند؟ اکثر افراد ترجیح می دهند برای دفعه اول تندم اسکای دایوینگ را تجربه کنند. دلیل اصلی این تصمیم این است که تندم اسکای دایوینگ به مراتب نیازمند تمرینات و آموزش های کمتری نسبت به اسکای دایوینگ سولو(تک نفره) می باشد. این بدین معناست که شما می توانید  به جای گذراندن یک روز کامل تمرینات بر روی زمین و آموزش های دیگر اسکای دایوینگ،پس از فاصله کوتاهی میتوانید اولین پرش خود را تجربه کنید!

 

البته که اگر شما بخواهید بعد از آن اسکای دایوینگ سولو را نیز تجربه کنید  اصلا مشکلی نخواهد بود. در واقع تجربه های قبلی پرواز شما در تندم اسکای دایوینگ،شما را در مسیرتان برای تبدیل شدن به یک اسکای دایور سولو بسیار کمک خواهد کرد.

 

قیمت بلیط چتربازی دونفره تفریحی به همراه مربی:

سقوط آزاد و چتربازی تفریحی که فرد متصل به مربی پرش می کند  ۱۹.۵۰۰.۰۰۰ تومان

 

فیلم برداری و عکاسی هوایی

توسط یک چترباز حرفه ای و با تجهیزات مخصوص در حین سقوط آزاد از هواپیما  ۴.۹۰۰.۰۰۰  تومان

 

پرش هالو تندم HALO Tandem از ارتفاع ۲۰.۰۰۰ فیت (چتربازی تفریحی با مربی)

سقوط آزاد و چتربازی تفریحی که فرد متصل به مربی پرش می کند  ۳۸.۶۰۰.۰۰۰ تومان

 

توجه:

این نوع پرش از بالاترین ارتفاع ممکن و به همراه ماسک اکسیژن و دیگر تجهیزات خاص نظامی اجرا می گردد.

 

فیلم برداری و عکاسی هوایی از ارتفاع ۲۰.۰۰۰ فیت در پرش هالو

توسط یک چترباز حرفه ای و با تجهیزات مخصوص در حین سقوط آزاد از هواپیما  ۱۵.۸۰۰.۰۰۰  تومان

 

پرش دونفره از هواپیما

 

ثبت نام و رزرو بلیط چتربازی تفریحی

چگونه می توانم  در یک پرش چتربازی دونفره  شرکت کنم؟

هزینه های یک چتربازی دونفره بستگی به عوامل مختلفی مانند گزینه ها و خدمات اضافی دیگر دارد. شما بعد ا زمطالعه  شرایط و هزینه ها می توانید  از طریق بخش ثبت نام ، دوره دلخواه خود را انتخاب کرده و با پرداخت آنلاین، پرش خود را رزرو کنید. مشتاقانه منتظر دیدار شما هستیم.

 

سقوط آزاد تفریحی

 

 

ما در بخش پیش رو مجموعه ای از سوالات رایج درباره ی چتربازی سقوط آزاد و چتربازی دو نفره را گردهم آورده و به ارائه پاسخ هایی میپردازیم که شما قبل از ورود به این دنیای شگفت انگیز علاقه به دانستن آن دارید.

 

سوالات متداول درباره ی سقوط آزاد و چتربازی دو نفره تفریحی

پرش های چتربازی در ارتفاعی بین 1200 تا 4000 متر انجام می شوند که این ارتفاع بستگی به فرودگاه و کیفیت همچنین هواپیمای مورد استفاده دارد. ما در آکادمی خود از بهترین و قوی ترین نوع هوا÷یمای چتربازی استفاده می کنیم و به همین دلیل پرش های ما معمولا در ارتفاع 4000 متری اجرا می گردد.

بله در این مورد درخواست خود را به صورت تلفنی یا تیکت آنلاین با بخش پشتیبانی همین وبسایت مطرح نمایید.

خیر. کمی قبل از انجام پرش آموزشی مختصر برای شما بر روی زمین صورت گرفته که ممکن است حدود 5 دقیقه باشد. در طول این جلسه کوتاه شما از قوانین و اصول مهمی آگاه می شوید تا در طی پرواز به ارتفاع مشخص و خروج از هواپیما، هنگام گرفتن وضعیت بدنی مناسب در طول سقوط آزاد، پرواز با چتر و انتخاب روش فرود آن ها را در ذهن خود داشته و به آن ها توجه کنید.

ما در مدت 10 تا 20 ثانیه ابتدایی بعد از خروج از هواپیما شتاب گرفته تا به سرعتی ثابت دست یابیم که به این سرعت ثابت سرعت حد نیز گفته می شود. سرعت ما چیزی حدود km/h250—200 می باشد.

خیر موقع بیرون پریدن از هواپیما توی دل شما خالی نخواهد شد زیرا سرعت شما کم کم آفزایش پیدا کرده و فشاری احساس نمی شود.

حداقل ارتفاع باز کردن چتر در پرش های چتربازی دونفره حدود 1300 متر از سطح زمین می باشد.

چتر آرام آرام باز شده و هیچ گونه شوکی به شما وارد نمی کند. حس باز شدن چتر را می توان با چیزی شبیه ترمز گرفتن محکم یک اتومبیل در حال حرکت مقایسه کرد.

پرواز شما بعد از باز شدن چتر چیزی حدود 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید. در صورتی که علاقمند بودید می توانید از مربی خود بخواهید تا فرامین پرواز را به شما بدهد تا در بخشی کمی از آن شما چتر را هدایت کنید.

فرود با چتر را می توان با فرود یک هواپیما مقایسه کرد. چتر های پرش دو نفره از نظر اصول طراحی شبیه به بال هواپیما بوده و قابلیت گسترش یافتن داشته که به چترباز سقوط آزاد اجازه می دهد تا فرودی نرم مانند یک پرنده را تجربه کند. شما در طی کلاس آموزشی کوتاه قبل از پرش خود به یادگیری تکنیک های فرود می پردازید.

امکان از هوش رفتن در طول چتربازی دو نفره بسیار نادر است. در واقع بیهوشی هنگامی که شما سرشار از آدرنالین بوده و ضربان قلبتان سریع است تقریبا غیرممکن می باشد. توصیه ما داشتن وعده غذایی سبک برای ثابت نگه داشتن قند خون و جلوگیری از کم آبی بدن با نوشیدن آب می باشد.

مربیان چتربازی دو نفره ما افرادی کاملا حرفه ای بوده که شما را قبل از ورود به هواپیما به صورت کامل آماده کرده و از نبود شک و تردید در وجودتان اطمینان حاصل می کند اما با وجود همه ی این مسائل در صورت تمایل می توانید در هر لحظه دلخواه پرش خود را لغو کنید ولی توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی مرجوع نخواهد داشت.

شما به چیزهای زیادی نیاز ندارید. تنها سعی کنید تا کفش هایی مناسب بپوشید زیرا پرش به همراه دمپایی، صندل ها، کفش های پاشنه بلند و دیگر کفش های جلو باز مشابه قابل قبول نمی باشد. همچنین لباس های راحت مانند گرمکن های ورزشی بر تن داشته و از همراه داشتن کارت شناسایی خود برای امضای فرم های ما اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد ما میل کردن یک وعده ی غذایی سبک است. مانند تمام ورزش های دیگر که نیازمند فعالیت فیزیکی می باشند باید از خوردن وعده های غذایی خیلی سنگین قبل از انجام چتربازی دونفره خودداری کنید.

نه تنها مصرف این مواد مغایر با شرع و قانون است و همانطور که ممکن است بدانید انجام پرش های چتربازی تحت تاثیر الکل و مواد مخدر کاملا ممنوع و خیلی خطرناک است.

قطعا! این یک روز ویژه برای شما بوده و می توانید به تعداد دلخواه دوستان یا افراد خانواده خود را کنارتان داشته باشید. احترام گذاشتن همراهان شما به قوانین مجموعه دارای اهمیت بسیار بالایی بوده که در انتها به این قوانین اشاره می کنیم.

در صورت تمایل برای بردن دوستان یا خانواده خود به داخل هواپیما ما را در جریان گذاشته و ما شرایط را برای شما بررسی خواهیم کرد.

اگر شرایط آب و هوایی به گونه ای بد باشد که احتمال ایجاد شرایط خطرناک را افزایش دهد چتربازی دونفره شما در روز دیگری برگزار خواهد شد. امنیت فرد شرکت کننده در چتربازی های دونفره جزو اولویت های آکادمی استاد نقدی پری می باشد.

بله! تماشای ابر ها در زیر خود هنگام سقوط آزاد تجربه ای کاملا فراموش نشدنی است. البته منظور ما از ابر در اینجا ابرهایی نیستند که دید خلبان را مختل کنند و یا از نظر هواشناسی خطرناک باشند.

در طول پرواز با هواپیما شما سرمایی احساس نخواهید کرد. هنگام باز شدن درب هواپیما در ارتفاع پرش یک هجوم هوای سرد را احساس می کنید اما در چنین ارتفاعی به دلیل هیجان بسیار بالا قادر به احساس و یا توجه به سرما نخواهید بود. به خصوص بعد از خروج از هواپیما و تجربه ی سقوط آزاد!

خیر. انجام دادن معاینات پزشکی برای شرکت در چتربازی دونفره مورد نیاز نمی باشد. البته در صورت سابقه یا وجود آسیب دیدگی ستون فقرات،شکستگی،صرع و ... حتما ما را در جریان بگذارید.

به وضعیتی که چتر دچار مشکل شده و باز نشود سوء عملکرد چتر گفته می شود. سوء عملکرد چتر امری بسیار نادر می باشد اما برای شریط اضطراری تمام چتر های پرش دونفره دارای یک چتر ذخیره نیز می باشند تا در صورت رخ دادن سوء عملکرد در چتر مربی چتربازی دونفره شما چتر اصلی را جدا کرده و چتر ذخیره را باز کند.

چتر های دونفره بر اساس استاندارد های دقیقی تولید شده و قبل از استفاده به طور گسترده مورد آزمایش قرار گرفته اند. نگه داری و بسته بندی چتر توسط افراد حرفه ای و دارای مدرک انجام می گیرد. چتررزرو دوم بدون توجه به استفاده یا عدم استفاده از آن باید به طور رسمی و قانونی دو بار در سال مجددا بسته بندی و بررسی می شود.

در یک چتربازی دونفره فرد همراه، یک هارنس با سیستم 4 نقطه ای (2 اتصال در شانه و دو اتصال در پهلو ها) بر تن کرده که به طرز محکمی به مربی متصل می شود. مربی قبل از انجام چتربازی دونفره از تنظیم بودن تمامی این سیستم و احساس راحتی و امنیت شما در آن اطمینان حاصل خواهد کرد.

در حال حاضر خیر و شما خود موظف به حضور دو ساعت قبل از پرش در محل هستید.

شما باید حداقل دو ساعت زودتر در محل پرش حاضر شده تا مدارک لازم را تکمیل کرده و آموزشی کوتاه را پشت سر بگذارید. از آن جایی که این یک تجربه جدید برایتان خواهد بود، شما قادر هستید تا با دیگر چتربازان سقوط آزاد صحبت کرده، به چگونگی عملکرد دنیای چتربازی سقوط آزاد پی برده و یک روز را در هوای تازه فضای پروازی و متفاوت ما سپری کنید.

ما از دوربین های با کیفیتی مانند گوپرو های جدید استفاده می کنیم که دارای قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت بالایی می باشند. بعد از تکمیل پرش شما یک فایل تصویری از چتربازی دونفره خود با کیفیت HD دریافت خواهید کرد. این تصاویر واقعا خارق العاده خواهند بود. همچنین در صورت تمایل آن را به رایگان برای شما ادیت و ویرایش می کنیم تا بتوانید در شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

متاسفانه خیر! همراه داشتن دستگاه خودتان به دلایل ایمنی و گم شدن های احتمالی مجاز نمی باشد. اگرچه که شما قطعا قادر خواهید بود تا قبل و بعد از چتربازی دونفره مشغول تصویربرداری با موبایل یا دوربین خود از محل چتربازی شوید.

شما اجازه ورود به هواپیما بدون حضور پرسنل مجاز را ندارید. از مصرف سیگار در نزدیکی تجهیزات چتربازی و هواپیما اکیداَ خودداری کنید. تلاش ما ارائه تصویری مثبتی از این ورزش بوده بوده و همچنین آتش سیگار می تواند به چترهای ما آسیب بزند. از دست زدن به تجهیزات دیگران بدون اجازه صاحب آن خودداری کنید. دقت کنید تا پای خود را بر روی تجهیزات چتربازی نگذارید. از ورود به محل تیک آف هواپیما و همچنین محل فرود چتربازان خودداری کنید.

اگرچه که شما چند دقیقه قبل از پرش با باید ها و نباید ها آشنا می شوید ولی داشتن کمی اطلاعات قبلی درباره ی باید ها و نباید ها در حین پرواز به شما بیشتر کمک خواهد کرد. جواهرات و لوازم تزئینی خود را قبل از پریدن از خود جدا کنید و روی زمین به همراهان خود بسپارید.. در سرعت 200 کیلومتری سقوط آزاد امکان جدا شدن جواهرات و دیگر وسایل تزئینی بسیار زیاد است و گم شدن آن ها حتمی است. بهتر است که در روز پرواز، جواهرات و دیگر متعلقات خود را در خانه بگذاریم. مو های خود را ببندید! فرقی ندارد که آقاهستید و یا خانم. اگر دارای موهای بلندی می باشید سعی کنید آن ها را طوری مرتب کرده و ببندید که در صورت مربی قرار نگیرد. به حرف ها و دستورات مربی تندم خود گوش دهید. آن ها افرادی هستند که بهتر از همه می دانند کار و تکلیف درست در این نوع پرش از هواپیما چیست.

ما بسیار اجتماعی هستیم !

مارا دنبال کنید !

برای اطلاع و دریافت آخرین اخبار، رویدادها و پیشنهادات ویژه‌، درخبرنامه‌ی ما عضو شوید. ما فورا به شما اطلاع می دهیم