استاد نقدی پری
ثبت نام

آموزش پاراموتور (پاراگلایدر موتوردار)


 پاراموتور که در عموم به آن پاراگلایدر موتوردار می گویند ترکیبی از ویژگی های پرواز با بال پاراگلایدر به همراه قدرت موتور بنزینی است.

پاراموتور در واقع یک کوله پشتی موتوردار کوچک است که در صندوق عقب اتومبیل شما جا شده و فقط کافی ست آن را بیرون بیاورید، کمربند خود را ببندید، موتور را استارت زده، پاراگلایدر را آماده کرده و سپس در حالی که گاز می دهید مانند باد شروع به دویدن کنید.

به همین آسانی و راحتی پرواز آغاز خواهد شد!

 

پاراگلایدر-موتوردار

 

کنترل پرواز آن مانند پاراگلایدر بوده و یک گاز دستی برای افزایش یا کاهش ارتفاع در اختیار شما قرار دارد.  پاراموتور یکی از کوچکترین حالت های پرواز است و تجربه ای از پرواز به شما ارائه می کند که با دیگر حالت های هوانوردی مثل هواپیما متفاوت می باشد.

 

 

 

آموزش پاراموتور

پیش نیاز آموزش پاراموتور، یادگیری خوب پرواز با پاراگلایدر است. باید حداقل ۱۵۰ پرواز پاراگلایدر داشته باشید و برای امنیت خودتان حداقل یک دوره SIV با موفقیت سپری کرده باشید.

 

حرف افرادی که می گویند برای پرواز با پاراموتور نیازی به گذراندن تمرینات نمی باشد یا چند روزی برای آن کافیست را باور نکنید. پاراموتور سواری مانند هر ورزش هوایی دیگری دارای خطرات ذاتی خود بوده و می توانند در صورت استفاده نادرست منجر به آسیب دیدگی جدی شود.

 

ما باور داریم که برای یادگیری پرواز با پاراموتور راه میانبری وجود ندارد. تمرینات مناسب و پرواز مسئولانه نیز کاملا ضروری می باشند. این کار به همان آسانی که در ویدئوی بالا دیدید نیست. خلبان در ویدئوی بالا فردی حرفه ایست. در صورتی که تصمیم به انجام این ورزش دارید باید خوب آموزش ببینید و از قوانین پیروی کنید.

قیمت آموزش دوره مقدماتی پاراموتور ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

 

آموزش-پاراموتور

 

 

 

گواهینامه

پاراگلایدر موتوردار ورزشی نسبتا ناشناخته بوده و در مقایسه با دیگر ورزش ها، دارای علاقمندان کمتری است و در بیشتر کشور ها از جمله ایران برای پرواز با آن نیاز به گواهینامه معتبر می باشد. خلبان باید در یک مدرسه پرواز معتبر آموزش دیده و تمرینات خود را گذرانده باشد.

او همچنین باید از دانش مناسبی برخوردار بوده و از قوانین و مقررات هوایی محلی آگاهی داشته و پیروی کند.

 

 

 

مناطق مناسب برای پرواز با پاراموتور

شما تقریبا می توانید هر کجا که خواستید و شرایط ایمنی اجازه می داد پرواز کنید. دشت ها و زمین های باز و سواحل خلوت می توانند گزینه های خوبی باشند و حجم بزرگی از آزادی و سرگرمی را برایتان فراهم کنند.

ما شدیدا توصیه می کنیم که قبل از پرواز از محل های مناطق ممنوعه و نظامی اطلاع کسب نمایید تا دچار مشکل امنیتی نشوید.

 

خلبانان پاراموتور عموما نیازمند یک آب و هوای خوب بوده تا پروازی لذت بخش و امن داشته باشند. اکثر خلبانان زمان طلوع و غروب دلپذیر خورشید را برای پرواز ترجیح می دهند تا از هوای پر تلاطم روز دوری کنند.

با چنین آزادی و امکانات بی پایانی در پرواز، آسمان به زمین بازی شما تبدیل خواهد شد.

 

پاراموتور-ساحل

 

 

 

چه مدت می توانم روی آسمان باشم؟

معمولا میتوان تا ۳ ساعت پرواز کرد. این موضوع وابستگی زیادی به میزان سوخت شما، عملکرد پروازی، بال پاراگلایدر و شرایط آب و هوایی دارد. در صورت پرواز صحیح و استفاده از ارتفاع می توانید برای کیلومتر ها پرواز کنید.

 

 

 

سرعت پرواز

سرعت کاملا وابسته به سایز و عملکرد بال شما دارد و هرچه قدرت موتور بیشتر باشد سرعت بیشتری خواهید داشت. بخش عمده ی پرواز با سرعتی بین تا ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت طی می شود. پاراگلایدر های پیشرفته تر با درگیر کردن تریم و سیستم اسپید بار می توانند به سرعتی حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابند. 

 

پاراگلایدر-موتوردار

 

 

 

ارتفاع پرواز با پاراموتور

رکورد جهانی ارتفاع گیری با این وسیله ۷.۶۰۰ متر است اما واقعیت این است که بخش عمده پرواز های شما زیر ۳۰۰ متر سپری می شود.

 

 

 

اگر موتور از کار افتاد چه می شود؟

در این صورت هیچ اتفاق جدی نیفتاده و چیزی برای نگرانی وجود ندارد زیرا این درست مانند حالتی است که دست خود را از روی گاز بر می دارید. بال پاراگلایدر شما بسیار کارآمد بوده و فرود خیلی خوبی خواهد داشت. تا زمانی که ارتفاعی منطقی برای یافتن محل های مناسب لندینگ داشته باشید می توانید فرودی منظم و ایمن را تجربه کنید.  

 

 

 

ترس در پرواز

اکثر خلبانان تازه کار، نوعی ترس و دلهره را تجربه می کنند که می تواند بر اثر کمبود اعتماد به نفس، ترس از ناشناخته ها و ترس از ارتفاع باشد که کاملا طبیعی است. ما انسان ها برای نشستن در یک کوله پشتی در ارتفاع ۳۰۰ متری به همراه پروانه ای در پشت سرمان خلق نشده ایم.

خبر خوب این است که به محض اینکه بر روی نوک پاها راه رفته و  از روی زمین بلند شوید تمامی این احساسات ناپدید خواهند شد. شما در کنترل کامل بوده و به حدی لبخند خواهید زد که گونه هایتان خسته شود. این همان رویای کودکی شماست که به حقیقت پیوسته است!

 

 

 

آیا پاراموتور برای من مناسب است؟

 خلبانان پاراموتور گروهی متنوع از افرادی هستند که از خلبانان هواپیمایی گرفته تا شغل های دیگر در آن حضور داشته و آن برای همه به یک میزان لذت بخش و زیباست. افرادی که عاشق احساس وزیدن باد بر روی صورت خود و یافتن آزادی های جدید هستند به سرعت متوجه می شوند که پاراموتور از علایق آنها در زندگی است. 

با اینکه محدودیت سن رسمی ای وجود ندارد اما شاگردان کوچکتر از ۱۸ سال پذیرفته نمی شوند. به همین ترتیب محدودیتی برای افراد سن بالاتر وجود ندارد. تنها لازمه این کار توانایی فیزیکی برای حمل یک پاراموتور ۲۶ کیلوگرمی بر روی دوش است. پس آموزش صحیح تکنیک ها هر فرد با هر سطحی از آمادگی جسمانی مشکلی برای انجام این کار نخواهد داشت. هماهنگی خوب  و یک ذهنیت مثبت و انعطاف پذیر نیز یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

 

 

 

قیمت پاراگلایدر موتور دار (پاراموتور)

واقعیت این است که پاراموتورسواری کاری نیست که شما بودجه کمی برای آن کنار بگذارید. در کمترین حالت شما باید آمادگی پرداخت هزینه های خرید هم پاراگلایدر و هم موتور را داشته باشید که اینها سرجمع مبلغی حدود ۷ تا ۱۰ هزار دلار می باشد. بعد از خرید آنها، تنها هزینه سوخت و روغن باقی می ماند.

 

پاراگلایدر موتوردار

 

ما بسیار اجتماعی هستیم !

مارا دنبال کنید !

برای اطلاع و دریافت آخرین اخبار، رویدادها و پیشنهادات ویژه‌، درخبرنامه‌ی ما عضو شوید. ما فورا به شما اطلاع می دهیم