استاد نقدی پری
ثبت نام

روش جمع کردن کانوپی پس از فرود


بعد از اینکه فرود آمدید باید به روشی صحیح کانوپی خود را جمع موقت کرده تا به درستی حمل نموده و قبل از تحویل دادن آن به پکر آسیب نبیند. لطفا طبق روش های ذیل عمل نمایید.

 

جمع موقت کانوپی در باد معمولی

پس از فرود باید چتر باز و افتاده روی زمین را جمع کرده و جهت آماده سازی و بسته بندی مجدد به محل های استقرار پکر ها حمل کنیم. نباید ریگ را در محل فرود از تن خود دربیاورید.

برای حمل موقت ابتدا تاگل ها را به شکل صحیح روی رایزر های پشتی نصب کرده (برک ها را ست نمایید) و سپس اسلایدر را به سمت کانوپی بالا دهید. برای بالا بردن آن، همزمان اسلایدر را به سمت کانوپی فشار داده، با یک دست لاینها را گرفته و با دست دیگر لاین ها را حلقه نمایید.

در پایان پایلوت شوت و برایدل آن را از روی زمین برداشته و همگی را با یک دست به همراه کانوپی روی دوش خود قرار دهید و به سوی محل استقرار پکر ها حمل کنید.

بهتر است در باد زیاد آنها را در آغوش بگیرید تا کانوپی از دست شما خارج نشوند.

هنگام راه رفتن مراقبت کنید پایلوت شوت یا دیگر قسمت های کانوپی روی زمین کشیده نشوند.

 

جمع موقت کانوپی در باد شدید

بعد از فرود در باد شدید برای جلوگیری از کشیده شدن توسط قدرت باد، یکی از تاگل ها را رها و دیگری را تا انتها بکشید، کانوپی از یک سمت روی زمین شیرجه می زند، سپس همزمان به سمت کانوپی و پشت آن دویده و با قرار دادن بدن خود در مقابل آن از حرکت کانوپی جلوگیری نمایید. بهتر است پای خود را هم روی کیسه کانوپی قرار دهید.

سپس برک ها را ست کرده و به همان روش گفته شده جمع و حمل نمایید.

 

کات اوی کردن اضطراری چتر اصلی بعد فرود در باد شدید

اگر پس از فرود در باد شدید، از پشت توسط کانوپی کشیده می شدید و به هیچ وجه قادر به ایستادن روی پاهایتان و کنترل آن نبودید جهت پیشگیری از آسیب فورا RSL خود را قطع نموده و برای خلاص شدن از کانوپی کات اوی نمایید. طبیعی است اگر قبل از کات اوی،  RSL را غیر فعال ننمایید ممکن است با رها شدن کانوپی اصلی پین رزرو شما نیز بیرون آمده و فعال شود.

 

 

 

نویسنده: مهدی نقدی پری

استفاده از این مطلب برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

ما بسیار اجتماعی هستیم !

مارا دنبال کنید !

برای اطلاع و دریافت آخرین اخبار، رویدادها و پیشنهادات ویژه‌، درخبرنامه‌ی ما عضو شوید. ما فورا به شما اطلاع می دهیم